انچه یاد میگیرم

به اشتراک میگذارم

حذف نشانگرهای مربوط به عدد از textbox در MVC

زمانی که در codeFirst  برای یک فیلد اتربیوت datetime  را تعریف میکنید در ویوو مربوطه که با استفاده از Scaffolding ایجاد میشود دو عدد نشانگر رو به بالا و رو به پایین نمایش داده میشود که با فشردن هر کدام یک عدد کم و یا زیاد میشود .

برای فیلدهای عددی که کاربر ازمقدار کم استفاده میکند، این نشانگر ها مفید میباشد اما زمانی که قرار باشد مثلا ارقام مربوط به قیمت را وارد کند که مضربی از هزار باشند این نشانگر ها ممکن است کاربر را به اشتباه بیندازد .

تغییر فونت محتویات در tinymce

text editor  ها به صورت پیشفرض فونتهای خود را دارند یکی  از کارهایی که میخواستم انجام بدهم تغییر فونت در زمان نوشتن متن در tinymce  بود و همچنین جایگذاری و تعریف فایل css  در خود tinymce بود. 

تغییر متن خطا در زمان ثبت کاربر جدید

عموما ثبت کاربر را با استفاده از Identity در MVC  انجام میدهیم ، برای ثبت نام ابتدا یه ActionResult  نوشته بودم که اطلاعات رو از ویوو میگرفت و ثبت میکرد ، چک نگرده بودم که اگر ثبت نکرد پیغام خطایی بده و کاربر رو بدون ثبت اطلاعات به صفحه ثبت کامل راهنمایی میکرد. خوب حال میخواستم این ایرادها رو برطرف کنم 

تئوری manifest در اندروید استادیو

اندروید منیفیست علاوه بر اکتیویتی ها شامل کمپوننت هایی نیز میباشد.

 

نصب مورد نیاز ها اندروید SDK

در هر مبحث آموزشی برای نصب SDK  یک سری توصیه میکند تصمیم گرفتم  در هر مبحث هر تعداد را که توصیه میکند اینجا بنویسم تا ببینم در انتها کدام کامل تر خواهد بود ، و این مطلب را کامل تر خواهم کرد.

 

به دست اوردن تعداد کاربران در MVC و Identity

در بسیاری از سایتها به دست اوردن کاربر جاری در سایت و مشخصات آن توضیح داده شده است ، اما زمانی از ApplicationDbUser استفاده میکنیم گاهی لازم داریم تا تعداد کاربران ثبت شده در وب سایت را به دست آوریم 

استفاده از glyphicon در ActionLink

در حالت عادی از ایکنهایbootstrap و یا FontAwsome  در actionLink  ها به سادگی نمیشود استفاده کرد.

 و یا باید از کد زیر استفاده کرد 

<a href="@Url.Action("Action", "Controller")" class="btn btn-warning">
    link text 
    <span class="glyphicon glyphicon-plus-sign" aria-hidden="true"></span>
</a>

استفاده از قالب admin bootstrap در MVC

استفاده از قالبهای مدیریتی(admin theme) در بسیاری از سایتها مرسوم شده است. چرا که قسمت مدیریت سایت کم اهمیت تر از خود طراحی سایت نیست ، این قالبها با Bootstrap ,و یا دیگر قالبهای واکنشگرا طراحی میشوند،  .برای همین یکی از رایج ترین قالبهایی که طراحان در وب سایتها برای فروش و یا دانلود میگذارند قالبهای مدیریت هستند.

Font-Awesome error 404 on fonts

استفاده از font-awsome  در پروژه های وب یکی از ضروری ترین کامپونننت های ممکنه است که میتوان ان را از سایت آن دانلود کردو یا با استفاده از nuget  ان را به پروژه اضافه کرد.

 

استفاده از badge در منو به همراه ViewBag

در این مطلب استفاده از badge  در bootstrap نوشتم اما نیاز داشتم تا این اطلاعات مثلا تعداد پستها از بانک خوانده شود و در منو که درLayout_ نمایش داده شود