انچه یاد میگیرم

به اشتراک میگذارم

ارسال ایمیل در MVC با استفاده از اکانت gmail

یکی از الزامات برنامه های وب ارسال ایمیل هست که نیاز شد امروز این کار رو انجام بدهم، مثلا زمانی که کاربر ثبت نام کرد ایمیلی برای آن ارسال شود ، این امکان در  Identity  وجود دارد اما اگر قرار باشد این کار در خارج از Identity  انجام پذیرد میشود از کد های زیر استفاده کرد.

 

استفاده Roxy Fileman در TinyMCE

اپلود فایل و یا تصیور توسط کد ادیتور ها مانند TinyMCE و یا CKEditor  یکی از ملزومات یک ادیتور خوب است ، به صورت پیشفرض د رهیچ کدام از آنها چنین امکانی را ندیدم (شاید باشد ) اما این امکان را میدهند تا بتوانید با استفاده از BROWSER  خودتان از آن استفاده کنید ماند این لینک در tinyMCE 

نمایش تصویر و به دست اوردن اندازه آن

برای اپلود تصویر از </input> استفاده میکنیم ، خوب به دنبال کدی میگشتم تا زمانی که با استفاده از input  عکس را انتخاب کردین آن را نمایش دهد و اگر اندازه آن موافق نبود پیغامی دهد که اندازه نا مناسب است.

Rezise تصویر در MVC

تغییر اندازه تصویر در MVC 

استفاده از اسلاید شو CAROUSEL در MVC

استفاده از Slide show  در وب سایتها بسیار رایج است و به راحتی میتواند نمای سایت را تغییر دهد . در میان نمونه های خود bootstrap  میتوان از CAROUSEL استفاده کرد ، د رحالت عادی اسلایدها به از سمتی به سمت دیگر میروند میتوان افکت fade  را جایگذین آن کرد

حذف نشانگرهای مربوط به عدد از textbox در MVC

زمانی که در codeFirst  برای یک فیلد اتربیوت datetime  را تعریف میکنید در ویوو مربوطه که با استفاده از Scaffolding ایجاد میشود دو عدد نشانگر رو به بالا و رو به پایین نمایش داده میشود که با فشردن هر کدام یک عدد کم و یا زیاد میشود .

برای فیلدهای عددی که کاربر ازمقدار کم استفاده میکند، این نشانگر ها مفید میباشد اما زمانی که قرار باشد مثلا ارقام مربوط به قیمت را وارد کند که مضربی از هزار باشند این نشانگر ها ممکن است کاربر را به اشتباه بیندازد .

تغییر فونت محتویات در tinymce

text editor  ها به صورت پیشفرض فونتهای خود را دارند یکی  از کارهایی که میخواستم انجام بدهم تغییر فونت در زمان نوشتن متن در tinymce  بود و همچنین جایگذاری و تعریف فایل css  در خود tinymce بود. 

تغییر متن خطا در زمان ثبت کاربر جدید

عموما ثبت کاربر را با استفاده از Identity در MVC  انجام میدهیم ، برای ثبت نام ابتدا یه ActionResult  نوشته بودم که اطلاعات رو از ویوو میگرفت و ثبت میکرد ، چک نگرده بودم که اگر ثبت نکرد پیغام خطایی بده و کاربر رو بدون ثبت اطلاعات به صفحه ثبت کامل راهنمایی میکرد. خوب حال میخواستم این ایرادها رو برطرف کنم 

تئوری manifest در اندروید استادیو

اندروید منیفیست علاوه بر اکتیویتی ها شامل کمپوننت هایی نیز میباشد.

 

نصب مورد نیاز ها اندروید SDK

در هر مبحث آموزشی برای نصب SDK  یک سری توصیه میکند تصمیم گرفتم  در هر مبحث هر تعداد را که توصیه میکند اینجا بنویسم تا ببینم در انتها کدام کامل تر خواهد بود ، و این مطلب را کامل تر خواهم کرد.