انچه یاد میگیرم

به اشتراک میگذارم

قسمت دوم اضافه کردنIdentity به پروژه MVC

قسمت دوم از مطلب مربوط به استفاده از Identity  در MVC (قسمت  اول)

در قسمت اول مقدمات اولیه استفاده Identity  را توضیح دادیم در این قسمت به ادامه آن میپردازیم.

استفاده از submenu در bootstrap

زمانی از قالب پیشفرض Bootstrap استفاده میکنید منو های بالا بدون زیر منو هستند و در صورتی که از سایت Bootstrap زیر منو را جایگذاری کنید برای نمایش submenu  باید بر روی منو اصلی کلیک کنید تا زیر منو نمایش داده شودو با عبور موس زیر منو نمایش داده نمیشود.

قسمت اول اضافه کردنIdentity به پروژه MVC

قسمت اول از دو قسمت (قسمت دوم)

استفاده از Identity  در پروژه های MVC  به جای membership  در پروژه های asp.net  کاربرد بیشتر دارد . به صورت پیشفرض Identity  به پروژه ها ی mvc اضافه شده است اما برای گسترش آن و استفاده از Role  در آن بهتراست یک سری اضافات را در آن انجام داد.

به صورت پیشفرض و با Visual studio 2013 میتوان مستقیم دستور مربوطه را از nuget  در کنسول آن نوشت 

Install-Package Microsoft.AspNet.Identity.Samples -Pre

خطا در زمان ایجاد پروژه در اندروید استادیو

در ورژن 1.5.1 اندروید برای ایجاد اولین پروژه خطاهای زیادی پی آمد یکی از این خطا ها 

Rendering Problems Exception raised during
  rendering:
  com.android.ide.common.rendering.api.LayoutlibCallback.getXmlFileParser(Ljava/lang/String;)Lorg/xmlpull/v1/XmlPullParser;

بود ،

Error: protocol family unavailable

پس از ایجاد پروژه اندروید با وجود اینکه کلیه component  ها با استفاده از اینترنت به روز شده بودند . خطا داشتم مبنی بر اینکه 

Error: protocol family unavailable

استفاده از modal در mvc و Bootstrap

Modal  به تعبیر من همان پنجره باز شو یکی از کارهای زیبایی است که در برنامه های تحت وب کاربردفراوان دارد. و برای بازدید کنندگان حس حرفه ای بودن وب سایت را تداعی  می کند .

این نوع  پنجرها با استفاده از javascript و یا JQuery و یا در این مطلب با استفاده کامپوننتهای Bootstrap  ایجاد میگردد.

استفاده از تصویر به عنوان لینک

به صورت پیش فرض لینک ها در MVC  به استفاده از actionLink  تولید میشود,و متنی است که کاربر با کلیک بر روی آن به صفحه مورد نظر هدایت میشود . اما گاهی لازم داریم تا تصویر به صورت لینک عمل کند، به این معنی که روی تصویر کلیک کنیم و به صفحه خاصی نتقال پیدا کنیم.

استفاده از ایکونهای fortawesome در کنار لینکهای صفحه

برای زیبا سازی لینکها دوست داشتم لینکی در کنار هر متنی که برای صفحه ای دیگر-معمولا صفحات خارج از وب سایت- ادرس دهی شده بود نشان داده شده باشد.

پس از بررسی به یک سری css  برخوردم که با استفاده از یک عکس این کار رو نشان میداد اما من دوست داشتم از فونتهای fortawesome در کنار لینک درون متن نمایش دهده شود

محدودیت در نمایش تعداد کلمات

در جدولها و یا عنوان مطالب و یا صفحه اول وب سایتها  گاهی لازم میشود تا کل مطلبی که از بانک اطلاعاتی خوانده میشود نمایش داده نشود و عموما در ادامه از دکمه "بیشتر " استفاده میکنیم من هم از این کد برای این کار استفاده میکنم .

 

استفاده از لیست استانهای کشور در MVC

یکی از کارهایی که در برنامه ها انجام میدم استفاده از لیست باز شو نام استانها است،

برای همین میتوانید از نام استانها در seed  پروژه استفاده کنید در این قسمت نام استانها را قرار دادم فقط باید در seed  که در migration  قرار دارد past  کنید.