انچه یاد میگیرم

به اشتراک میگذارم

تبدیل سالها به یکدیگر

عموما کلاسها و یا فایلهای dll  زیادی در اینترنت برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و یا شمسی به  میلادی وجود دارد اما من برای کار خودم از این کلاس استفاده میکنم

ایجاد action برای logoff در برنامه های MVC

پیشنهاد میکنم برای آشنایی با ثبت کاربر و مدیریت نقشها مطالب اول و دوم مربوط به Identity  را در همین سایت مطالعه نمایید.

زمانی که از Area  ها در MVC  استفاده میکنید و با استفاده از menu  کاربر وارد شده با کلیک بر روی آیکون خروج میخواهد که از حساب کاربری خود خارج شود اگر از partioal  خود MVC  که در پوشه View/_Layout  روت پروژه استفاده کنید  با خطایی مواجه میشود که MyProject/Account/LogOff را پیدا نکرده است.

قسمت دوم اضافه کردنIdentity به پروژه MVC

قسمت دوم از مطلب مربوط به استفاده از Identity  در MVC (قسمت  اول)

در قسمت اول مقدمات اولیه استفاده Identity  را توضیح دادیم در این قسمت به ادامه آن میپردازیم.

استفاده از submenu در bootstrap

زمانی از قالب پیشفرض Bootstrap استفاده میکنید منو های بالا بدون زیر منو هستند و در صورتی که از سایت Bootstrap زیر منو را جایگذاری کنید برای نمایش submenu  باید بر روی منو اصلی کلیک کنید تا زیر منو نمایش داده شودو با عبور موس زیر منو نمایش داده نمیشود.

قسمت اول اضافه کردنIdentity به پروژه MVC

قسمت اول از دو قسمت (قسمت دوم)

استفاده از Identity  در پروژه های MVC  به جای membership  در پروژه های asp.net  کاربرد بیشتر دارد . به صورت پیشفرض Identity  به پروژه ها ی mvc اضافه شده است اما برای گسترش آن و استفاده از Role  در آن بهتراست یک سری اضافات را در آن انجام داد.

به صورت پیشفرض و با Visual studio 2013 میتوان مستقیم دستور مربوطه را از nuget  در کنسول آن نوشت 

Install-Package Microsoft.AspNet.Identity.Samples -Pre

خطا در زمان ایجاد پروژه در اندروید استادیو

در ورژن 1.5.1 اندروید برای ایجاد اولین پروژه خطاهای زیادی پی آمد یکی از این خطا ها 

Rendering Problems Exception raised during
  rendering:
  com.android.ide.common.rendering.api.LayoutlibCallback.getXmlFileParser(Ljava/lang/String;)Lorg/xmlpull/v1/XmlPullParser;

بود ،

Error: protocol family unavailable

پس از ایجاد پروژه اندروید با وجود اینکه کلیه component  ها با استفاده از اینترنت به روز شده بودند . خطا داشتم مبنی بر اینکه 

Error: protocol family unavailable

استفاده از modal در mvc و Bootstrap

Modal  به تعبیر من همان پنجره باز شو یکی از کارهای زیبایی است که در برنامه های تحت وب کاربردفراوان دارد. و برای بازدید کنندگان حس حرفه ای بودن وب سایت را تداعی  می کند .

این نوع  پنجرها با استفاده از javascript و یا JQuery و یا در این مطلب با استفاده کامپوننتهای Bootstrap  ایجاد میگردد.

استفاده از تصویر به عنوان لینک

به صورت پیش فرض لینک ها در MVC  به استفاده از actionLink  تولید میشود,و متنی است که کاربر با کلیک بر روی آن به صفحه مورد نظر هدایت میشود . اما گاهی لازم داریم تا تصویر به صورت لینک عمل کند، به این معنی که روی تصویر کلیک کنیم و به صفحه خاصی نتقال پیدا کنیم.

استفاده از ایکونهای fortawesome در کنار لینکهای صفحه

برای زیبا سازی لینکها دوست داشتم لینکی در کنار هر متنی که برای صفحه ای دیگر-معمولا صفحات خارج از وب سایت- ادرس دهی شده بود نشان داده شده باشد.

پس از بررسی به یک سری css  برخوردم که با استفاده از یک عکس این کار رو نشان میداد اما من دوست داشتم از فونتهای fortawesome در کنار لینک درون متن نمایش دهده شود